2023-2024 sezonunda mücadele ettiği Bölgesel Amatör Lig'de zirve yarışından uzak olmasına rağmen il kontenjanı konusunda Perşembespor'un önünde ligi götüren ve her hafta daha da rahatlayan Ünye 1957 Spor, zirve hesaplarını karıştırıyor. Ligde zirveden uzak olmasına rağmen bu süreçte son haftalarda şampiyonluk mücadelesi içerisinde olan takımlarla mücadele eden takımlarla karşı karşıya gelen Ünye 1957 Spor, bu maçlarda aldığı galibiyetlerle zirve hesaplarını karıştırmıştı.

Ligde son iki haftada önce Kastamonu Özel İdare Köy Hizmetleri Spor'u deplasmanda yenen Ünye 1957 Spor ardından lider Türk Metal 1063 Spor'u ise Ünye'de oynanan maçta tek golle yenmişti. Ünye 1957 Spor bu hafta ise Ordu'nun Ünye İlçesi'nde yer alan Ünye İlçe Stadyumu'nda ligde ikinci sırada yer alan ve liderin iki puan gerisindeki Samsun Büyükşehir Belediyespor ile karşı karşıya gelecek. İki takıma arasında sezonun ilk yarısında Samsun'da oynanan maçı Samsun ekibi 2-0 kazanmıştı.

Ünye 1957 Spor ile Samsun Büyükşehir Belediyespor arasındaki Bölgesel Amatör Lig 21.hafta mücadelesi 24 Mart Pazar günü saat 15:00'te Ünye İlçe Stadyumu'nda oynanacak.

Editör: Samet Karadağ