Geçen sezon Bölgesel Amatör Lig'de zorlanan ve özellikle sezonun ikinci yarısında aldığı galibiyetlerle birlikte Ulubey Belediyespor'u geçerek ligde kalmayı başaran Ünye 1957 Spor, sezonun bitmesiyle birlikte kayyuma kalmıştı. Ünye 1957 Spor'da Şanlıurfalı iş insanı Murat Narin'in takımın yeni başkanı olmasıyla birlikte takım yepyeni bir kimliğe bürünürken bu süreçte özellikle ligde son maçlarda alınan galibiyet yönetimin yüzünü güldürmeye başladı ama az da olsa beklenen liderlik şansı matematiksel olarak kalmadı. Ünye 1957 Spor’da 2.5 aydır peşinat ve prim alamadıklarını belirten futbolcular Türk Metal 1963 Spor maçı öncesinde kazan kaldırmış ancak bu sorun kısa sürede çözülmüştü.

Ünye 1957 Spor 11


Ligin ikinci yarısında Bartınspor ve Niksar Belediyespor karşısında üst üste mağlubiyetler alan ve bir süre sendeleyen Ünye 1957 Spor, hükmen galibiyet aldığı Boyabat 1868 Spor maçı ile birlikte yeniden çıkışa geçmenin ilk sinyallerini atmıştı. Mart ayının üçüncü gününde alınan bu galibiyetin ardından yine Mart ayında oynanan maçlarda Kastamonu Özel İdare Köy Hizmetleri, Türk Metal 1963 Spor ve Samsun Büyükşehir Belediyespor karşısında galibiyet alınmıştı. Ünye 1967 Spor son olarak Suluova Sebatspor'u yenerken, 5 maçta alınan 5 galibiyete rağmen takımın matematiksel olarak zirve şansı bitti.

ünye 1957 sporr-6

Bölgesel Amatör Lig'de 12.Grup'ta lider Türk Metal 1963 Spor olurken kalan dört maç öncesinde 11 puan buluyor. Dört haftalık süreçte iki takım arasında 11 puan olmasına rağmen bu süreçte Türk Metal 1963 Spor'un ligin son haftasında Osmancık Belediyespor karşısında hükmen galibiyet alması ile Ünye 1957 Spor'un matematiksel olarak şansının kalmadığı anlamına geldi.