Kulüp Başkanı ve teknik direktör konusunu erkenden çözen ve bu süreçte transfer çalışmalarına da başlayacak olan Ünye 1957 Spor’da yeni sezonda değişim yaşanacağı öğrenilirken iç transferde ise bazı isimlerle yola devam edileceği öğrenildi. Ünye 1957 Spor’da geçen sezon takımın gol yükünü çeken 28 yaşındaki Mertcan Çam’ın takımda kalacağı öğrenildi.


Ordu ekibi Ünye 1957 Spor'un bu sezon sürpriz transferlerinden bir tanesi olan ve sezonun ilk yarısında oynadığı maçlarda gol katkısı konusunda takıma katkı sağlamakta zorlanan Mertcan Çam, sezonun ikinci diliminde açılmıştı. Ünye 1957 Spor forması ile 17 maçta 10 gol atan Çam, birçok kez ise gol pası vermiş ve takıma büyük katkı sağlamıştı.


Beşiktaş'a transferi kağıt üzerinde gerçekleşen ve bu süreç uzun süre gündemde kalan, Astor Enerji Şanlıurfaspor'a forma giyerken kulüp başkanı tarafından darp edilen ve şehirden adeta kaçarcasına giden Mertcan Çam, kariyerinde zaman zaman 1 numaralı formayı giyerken Ünye 1957 Spor’da ise 10 numarayı sırtına geçirmişti.
 

Editör: Samet Karadağ