2023-2024 sezonunda mücadele edeceği Bölgesel Amatör Lig sezonu öncesinde kayyıma kalan Ünye 1957 Spor’da, Şanlıurfalı iş insanı Murat Narin başkanlık görevini üstlenerek kulübü kayyımdan kurtarmıştı. Ünye 1957 Spor’da yeni sezon öncesinde çalışmalar sürerken teknik direktörlük konusunda Orhan Anıl ile her konuda anlaşmaya varıldı.

Develigücü Belediyespor'u Ligde Tuttu

58 yaşındaki teknik adam Orhan Anıl geçen sezona Bölgesel Amatör Lig’de Ünye 1957 Spor ile aynı grupta yer alan Atakum Belediyespor ile başlarken 7 maçta 1 galibiyet 4 beraberlik ve 2 mağlubiyet aldıktan sonra görevden ayrılmıştı. Orhan Anıl daha sonra BAL Kayseri ekibi Develigücü Spor Kulübü’nün başına geçerek ligde 19 maçta 11 galibiyet 3 beraberlik ve 5 mağlubiyet almış sezonun son maçında da Play-Out galibiyetine ulaşarak takımı ligde tutmuştu.

Ünye 1957 Spor Sezonun İlk Transferini Yaptı Ünye 1957 Spor Sezonun İlk Transferini Yaptı

Antrenörlük kariyerinde Çorumspor’da başlayan ve saha sonra Yılport Samsunspor altyapısında görev alan Orhan Anıl, teknik direktörlük kariyerinde ise Sinopspor, Havza Belediyespor, Ladik Belediyespor, Atakum Belediyespor ve son olarak Develigücü Spor Kulübü’nde görev aldı.