2023-2024 sezonunda Bölgesel Amatör Lig'de Samsun deplasmanında Alaçamspor karşısında son dakikalarda bulduğu golle kazanan Ünye 1957 Spor'da maçın ardından yapılan açıklamada karşılaşmanın hakemlerine ateş püskürüldü. Ünye 1957 Spor'da özellikle Yasin Dölekli'ye yapılan hareket sonrasında futbolcunun yüzünde oluşan yara görseli kullanılırken, maçın galibiyetle bitmesine rağmen endişeli olunduğu belirtildi.

Ünye 1957 Sporr-7

Ünye 1957 Spor'dan yapılan açıklamada ''Kazandık, ama endişeliyiz. Sahada tek hedefimiz her zaman futbol oynamak. Sezon başından bugüne oynadığımız müsabakalarda her zaman haddimizi bilerek, futbolun kurallarını uyarak futbola renk katarak oynamaya çalıştık, çalışıyoruz, çalışacağız. Galip gelinmiş bir müsabakadan sonra çok fazla konuşulmuyor belki de böyle olaylar, ama biz konuşmak istiyoruz. Her maç olduğu gibi futbolcularımıza saha içinde, taraftarlarımıza saha dışında yapılan şiddet bitmek bilmiyor. Alaçamspor ile oynanan müsabakada maçın orta hakemi Salih Çetin adlı hakemin bu sezonun ilk yarısında kendi sahamızda oynadığımız Alaçamspor müsabakasında dördüncü hakemi olması ve ilk maçta verdiği fahiş kararlarla mağlubiyeti perçinlemesi bugün oyuncumuz Yasin Dölekli'ye yapılan bu hareketi gözünün önünde olup düdük çalamaması ve maçın ikinci devresinde adeta yeşil beyazlı ekibimizi sahada dövdürmesi bizleri düşündürüyor.'' dendi.

Ordu'yu Bölgesel Amatör Lig'de temsil eden Ünye 1957 Spor'da yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamanın devamında ''Takdiri siz kamuoyuna bırakıyoruz. Çünkü her hafta bu tür pozisyonlar, kartlar, iptal edilen goller, verilmeyen penaltılarımız gibi daha birçok olay birilerinin son yıllarda ÜNYE 1957 SPOR ile olan dertleri bitmek bilmiyor.'' ifadeleri yer aldı.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ