Yüklenici firmanın Tekkiraz bölgesinde kurduğu şantiye alanında incelemelerde bulunan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve AK Parti İlçe Başkanı Hasan Fahri Alparslan üstlenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Ünye-Akkuş-Niksar karayolunun devlet yolu kapsamına alınarak 12 metreye çıkarılması ile birlikte işlevselliğinin artırtıldığını belirten Hüseyin Tavlı, “Kış sezonu münasebetiyle ara verilen yol projesinde gerekli kaynakların temin edilmesiyle birlikte çalışmalar yeniden hızla başlıyor. Bu noktada Ordu Milletvekillerimiz Prof. Dr. Sn. Mahmut Özer’e, Sn. İbrahim Ufuk Kaynak’a, Sn. Mustafa Hamarat’a, Sn. Naci Şanlıtürk’e, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcımız Sn. Yavuz Selim Kıran’a, devlet büyüklerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Akkuş Niksar Yolu 1

Diğer bölgelere bağlantı yolu olacak

Çalışmaların yeniden başlamasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti İlçe Başkanı Hasan Fahri Alparslan ise “Yeni kurulan Tekkiraz şantiyesinde incelemelerde bulunduk. Geçen yıl ki çalışmalarda 11’inci kilometreye kadar ulaşmışlardı. Bugün itibarıyla yapım çalışmaları yeniden başlıyor. Bu yol sadece ilçemize ve bölgemize hizmet etmekle kalmıyor, aynı zamanda İç Anadolu’yu ve Akdeniz Bölgesi’ni de bölgemize bağlıyor. Bu açıdan da son derece önem arz ediyor. Bugün itibarıyla 3 ayrı noktada daha hızlı bir şekilde çalışmalar yürüyecek. Kazasız belasız yeni bir sezon diliyor, tekrar hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Ünye’ye Entegre Sağlık Merkezi Açılacak Ünye’ye Entegre Sağlık Merkezi Açılacak

Editör: Merve Tepecik