AK Parti Ordu Milletvekili Mahmut Özer, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu'nu ziyaret ederek Ordu'ya yapılması planlanan yatırımlar hakkında görüşmeler gerçekleştirdi. Ziyaretin ana gündem maddelerinden biri ise Ordu'nun İç Anadolu'ya bağlanmasında önemli rol oynayacak olan Ünye-Akkuş-Niksar karayolu oldu.

Dfgjhgdhjgk

Yaklaşık 94 kilometrelik bir güzergaha sahip olan ve kuzey-güney aksında Akdeniz ile Karadeniz'i birbirine bağlaması bakımından büyük önem taşıyan Ünye-Akkuş-Niksar Yolu'nun yapımı tüm hızıyla devam ediyor.

Özer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sayın Bakanımıza yapım aşamasında olan Ünye-Akkuş-Niksar yolunun ödenek ihtiyacını ilettik. Mevcut ödeneği üç katına çıkaran Sayın Bakanımıza tüm Ordulu hemşehrilerim adına şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu da 28 Kasım 2023 tarihinde TGRT'nin canlı yayınına katılmış ve Ünye-Akkuş-Niksar Yolu hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Uraloğlu, "O yolda da ciddi mesafeler aldık, devam eden ihalelerimiz var. Bir kaç yıl sonra da orayı bitirmiş olacağız" şeklinde konuşarak projenin tamamlanma süresiyle ilgili de bilgiler vermişti.

Dere Islahı İçin Fatsa'ya 8 İş Makinesi Dere Islahı İçin Fatsa'ya 8 İş Makinesi