2023-2024 sezonunda AXA Efeler Ligi'nde mücadele edecek olan Akkuş Belediyespor'un, 1.Lig'de iç saha maçlarını oynadığı Akkuş İlçe Kapalı Spor Salonu yenileniyor. Efeler Ligi'ne uygun olmayan Spor Salonu'nda yenileme çalışmaları başlarken, bu sürecin en az 3 ay süreceği ve Akkuş Belediyespor'un maçlarını başka bir yerde oynayacağı belirtilmişti.

Deplasman Başvurusu

Akkuş Belediyespor Erkek Voleybol Takımı'nın Türkiye Voleybol Federasyonu'na ilk etapta sezonun ilk yarısındaki maçların tamamını deplasmanda oynama isteği başvurusu yaptığı öğrenilirken, rakip takımların da bu konuda olumlu olmayacağı öğrenildi. Akkuş Belediyespor'da ikinci plan ise ilk olarak Ünye konuşulan yeni iç saha maçları Spor Salonu'nun Ankara olacağıydı. Akkuş Belediyespor'un spor salonu yenileme çalışmaları bitene kadar maçlarını Ankara'da oynama ihtimalinin yüksel olduğu konuşulmaya başlandı.

Akkuş Belediyespor'a Tokat'tan Açık Kapı Akkuş Belediyespor'a Tokat'tan Açık Kapı

AXA Efeler Ligi maçları için Ordu Altınordu İlçesi'nde yer alan Başpehlivan Recep Kara Kapalı Spor Salonu adının hiç geçmediği Akkuş Belediyespor için sürpriz bir teklifte Tokat'tan gelmişti. Tokat Belediye Plevne cephesi Akkuş'u yeni sezonda Tokat'a davet ederek spor salonu tadilatı bitene kadar maçları Tokat'ta oynayabileceklerini belirtti.