Geleneksel Birimler Arası Futbol Turnuvası'nın yapıldığı yerlerden bir tanesi olan Ordu'nun Ünye İlçesi'nde 2023 yılında Kasım ayında başlayan turnuva Aralık ayında sona ermişti. Ünye'de 2024 yılındaki Geleneksel Birimler Arası Futbol Turnuvası ise yaz ayı öncesinde yapıldı. Nefes kesen maçların ardından ise Geleneksel Birimler Arası Futbol Turnuvası'nda final maçı sona erdi ve 2024 yılı şampiyonu belli oldu.

Ünye Belediyesi Geleneksel Birimler Arası Futbol Turnuvası'nda şampiyon İşletme ve İştirakler Müdürlüğü olurken, final maçında üzülen taraf olan Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ikincilik kupasını kaldırdı. Turnuvanın üçüncüsü Fen İşleri Müdürlüğü olurken turnuvada en centilmen takım ödülünü ise ÜNBEL A.Ş. aldı. İşletme ve İştirakler Müdürlüğü ile Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü arasında oynanan final maçının ardından kupa ve madalyalar sahiplerini buldu.

Ünye'de yaz ayının yaklaşmasıyla birlikte ise Dünya'da ikinci, Türkiye'de tek olan Ünye Belediyesi tarafından düzenlenen Manyetik Kum Gece Futbol Turnuvası için geri sayım başladı.
 

Editör: Samet Karadağ