Ünye Belediyesi, Mayıs ayı olağan meclis toplantısında önemli bir mali karara imza attı. Toplantıda, belediyenin 60 milyon TL borçlanma yetkisi alması teklifi meclis üyeleri tarafından oylamaya sunuldu. Gündemdeki sekiz maddenin arasında özellikle dikkat çeken bu iki madde, meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi.

Borçlanma kararının gerekçesinde, belediyenin mevcut mali durumu ve yapılması planlanan yatırımlar için gerekli olan kaynak ihtiyacının karşılanması gerektiği belirtildi.

Mahalle Yolları İçin 30 Milyon TL Kredi

Meclise sunulan maddelerden biri, ilçe genelinde mahalle yollarının yapımında kullanılmak üzere İller Bankası A.Ş.'den 30 milyon TL kredi kullanılmasıyla ilgili alınan 06.02.2024 tarih ve 14 sayılı Meclis Kararının yenilenmesi talebiydi. Fen İşleri Müdürlüğü'nden gelen talepte, mahalle yollarında kullanılmak üzere çeşitli yol yapım malzemelerine ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Cari Harcamalar İçin 30 Milyon TL Nakit Kredi

Bir diğer madde ise, cari harcamalarda kullanılmak üzere İller Bankası A.Ş.'den veya özel veya kam bankalarından 30 milyon TL nakit kredi kullanılmasıyla ilgili alınan 06.02.2024 tarih ve 15 sayılı Meclis Kararının yenilenmesi talebiydi. Mali Hizmetler Müdürlüğü'nden gelen talepte, mevcut cari harcamaların karşılanması için kredi kullanılmasının gerekli olduğu vurgulandı.

Ünye’de “İnsana Yolculuk” Söyleşisi Büyük İlgi Gördü Ünye’de “İnsana Yolculuk” Söyleşisi Büyük İlgi Gördü