Ordu'nun ulaşım ağında önemli bir yere sahip olan Ünye Çevre Yolu'nda, Yunus Emre Tüneli'nin Samsun istikametinde başlatılan bakım onarım çalışmaları devam ediyor. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, tünelin bakımı kapsamında Samsun istikametinde trafiğe kapatma işlemi gerçekleştirilmiş olup, ulaşım diğer tüp üzerinden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

Yol çalışması nedeniyle trafiğe kapalı olan diğer yollar: 

  • Polatlı-Haymana yolunun 2-40.km.leri arasında asfalt sathi kaplama yenileme çalışması nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.
  • Osmaniye-Gaziantep yolunun 15-48.km.leri arasındaki muhtelif kesimlerde yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.
  • Samsun-Ordu yolunun Ünye Çevre yolu 6-8.km.leri arasında Yunus Emre Tünelinin Samsun istikameti, bakım onarım çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatılmış olup, ulaşım diğer tüpten iki yönlü olarak sağlanmaktadır.
  • Beşikdüzü-Trabzon yolunun 0-57.km.leri arasında bakım onarım çalışmaları nedeniyle 08:00-18:00 saatleri arasında her iki yönde ulaşım tek şeritten ve kontrollü olarak sağlanmaktadır.
  • Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolunun Yılankale Kavşağı ile Ceyhan Kavşağı arasında üstyapı onarım çalışmaları kapsamında Osmaniye istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım Adana istikametinde iki yönlü (gidiş-geliş) ve kontrollü olarak sağlanmaktadır.
  • Adapazarı-Bilecik yolunun 13-16.km.leri arası Elektromekanik sistemleri çalışması nedeniyle yol trafiğe kapatılarak ulaşım servis yolundan sağlanmaktadır.
  • Zonguldak-Devrek yolunun 4-5.km.leri arasında şev temizliği ve çelik ağ uygulama çalışmaları nedeniyle Zonguldak istikameti kısa süreli aralıklarla trafiğe kapatılmaktadır.
  • Suşehri-Geminbeli-Zara yolunun 6-8.km.leri arasında üstyapı çalışması nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

Hüseyin Tavlı, Ünye Öğretmenevi'nde Son Hazırlıkları İnceledi Hüseyin Tavlı, Ünye Öğretmenevi'nde Son Hazırlıkları İnceledi

Editör: Atakan Öztürk