Ünye Devlet Hastanesi, yaz mevsimiyle birlikte artan sünnet operasyonları için çocukları cesaretlendirmek ve korkularını azaltmak amacıyla özel bir uygulamaya imza attı. Hastane yönetimi tarafından başlatılan "Üstün Cesaret Belgesi" programı, sünnet operasyonu geçiren çocuklara verilen özel bir belgeyi içeriyor.

Hastane Başhekimi Dr. Yılmaz Dündar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Onlar için anlamlı olan bu güne bizde hastanemiz olarak daha da anlam katmak istedik ve çocuklarımızı cesaretlendirerek onların çok seveceklerini düşündüğümüz 'Üstün Cesaret Belgesi' uygulamasını başlattık. Aileler ve çocuklar tarafından oldukça beğeni topladı ve çok hoşlarına gittİ." dedi.

Özellikle yaz aylarında sünnet operasyonlarına yönelik yoğun talep olduğunu belirten Op. Dr. Özbay Aydemir ise, ""Yaz aylarında oldukça yoğun talep olan sünnetin; mutlaka bu konuda eğitim almış deneyimli hekimler tarafından ameliyathane ortamında steril bir şekilde gerçekleştirmesi gerekmektedir. Hastanemizde sünnet işlemi günübirlik olarak yapılmakta olup işlemden birkaç saat sonra hastalar taburcu edilebilmektedir. Çocuklarımıza uyguladığımız en ufak bir tıbbi işlem bile hastalarımızı oldukça kaygılandırmakta ve zihinlerinde hastane korkusunun var olmasına sebep olabilmektedir. Bizler çocuklarımızın kaygısını en aza indirebilmek ve hastane korkularının önüne geçmek için ameliyat olduktan sonra 'Üstün Cesaret Belgesi' vererek onları şifa ile evlerine uğurlamaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Ünye'de Trafik Tartışması Kanlı Bitti Ünye'de Trafik Tartışması Kanlı Bitti

Editör: Atakan Öztürk