2023-2024 sezonunda Ordu 2.Amatör Lig'de B Grubu'nu lider bitiren ve A Grubu lideri Gürgentepespor ile şampiyonluk maçına çıkan Ünye Futbol Kulübü'nde maçın ardından şampiyonluk sevinci yaşandı. Karşıyaka Tesisleri 1 Nolu Saha'da oynanan maçta Ünye Futbol Kulübü, Gürgentepespor karşısında 5-2 kazanırken ilk kez mücadele ettiği 2.Amatör Lig'de şampiyonluk kupasını alan taraf oldu. Maçın ardından ise Ünye Futbol Kulübü'ne şampiyonluk kupasını Gürgentepe Kaymakamı verdi.

Maçın ardından ise Spor52 ve Ordu Yorum Gazetesi'nden Samet Karadağ'a özel açıklamalarda bulunan Erdal Şentepe ''Sezon başı ne konuştuysak hepsini yerine getirdik . Çok mutluyuz, sonuna kadar hak ettiler. Bu sene rakiplerimiz de çok iyiydi. Çok iyi bir gruptan çıktık, çok iyi bir grubu birinci bitirdik. Kupayı alacağımıza emindik sonunda başardık ve çok mutluyuz. Gürgentepespor’u da tebrik ederim.'' dedi.
 
Ünye Futbol Kulübü'nde futbolcular ise röportaj esnasından Erdal Şentepe ile birlikte doyasıya tezahüratlar yaparak şampiyonluğu kutladı.

Editör: Samet Karadağ