2023-2024 sezonunda Ordu 2.Amatör Lig'de kendisine yer edilerek havza grubu olarak ilçe takımlarının yer aldığı B Grubu'nda mücadele edecek olan Ünye Futbol Kulübü'nde hazırlıklar başladı. Ordu Futbolu'nda son yıllarda altyapı takımlarının başarısı ile birçok futbolcu yetiştiren ve yetiştirici takım kimliğinin yanı sıra bu sezon Ordu 2.Amatör Lig'de yarışmacı bir takım yaratmak isteyen Ünye Futbol Kulübü, yeşil sahalara inerek sezon antrenmanlarına başladı.

İddialı bir kadro kuracağı öğrenilen Ünye Futbol Kulübü'nün aynı zamanda altyapısından yetişen futbolcuları kendi A takımlarında oynatma hedeflerinin olduğu öğrenilirken bu süreçte takımın 1.Amatör Lig'e çıkma hedefi de koyacakları öğrenildi. Ünye Futbol Kulübü'nde takıma katılacak isimlerin resmi olarak ilerleyen günlerde açıklanacağı öğrenildi.

Ordu 2. Amatör lig B grubunda Fatsaspor, Çaybaşı Belediyespor, Kabataş Gençlikspor, Fevzi Çakmak Gençlerbirliği, Fatsa Dolunayspor, İlküvezspor ve Oney 52 Spor Kulübü ile mücadele edecek olan Ünye Futbol Kulübü ligdeki ilk maçını Fatsaspor'a karşı oynayacak.
 

Editör: Samet Karadağ