Geçtiğimiz sezon mücadele ettiği Kadın Futbol 1.Ligi'nde şampiyonluk hedefine sezon sonunda ulaşan ve kulüp tarihinde ikinci kez mücadele ettiği 1.Lig'de şampiyon olarak Süper Lige adını yazdıran Ünye Gücü Futbol Kulübü, yeni sezonu iple çekiyor. Beşiktaş, Fnerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor gibi takımlar başta olmak üzere birçok önemli takımlarla karşı karşıya gelecek olan Ünye Gücü Futbol Kulübü, geçen sezon takım kadrosunda yer alan bazı isimlerle yola devam dedi.

Ünye Gücü Kadın

Takım kaptanı Aleyna Meral ile ikinci kaptan Cansu İriş ile yola devam diyen Ünye Gücü Futbol Kulübü, aynı zamanda geçen sezon takıma transfer edilen Mislina Gözükara ve İrem Damla Şahin ile yeniden anlaştı. Kariyerinde Ünye Gücü Futbol Kulübü forması ile üç farklı ligde üç şampiyonluk yaşayan Sevilay Duman da Ünye Gücü Futbol Kulübü'nün yeni sezonda anlaşmaya vardığı futbolculardan bir tanesi oldu. Ünye Gücü Futbol Kulübü, tarihi sezonda bu oyuncularla yola devam edecek.

Tarihi bir sezona başlangıç yapacak ve yeni sezonda Kadın Futbol Süper Ligi'nde mücadele edecek olan Ünye Gücü Futbol Kulübü'nde şu ana kadar Nazmiye Aytop, Bahar Kol, Şeyma Nur Hapaç, Merve Odabaşoğlu, Gülsüm Aygün, Fatma Serdar ve Melisa Nilgün Keser ile yollar ayırmıştı.
 

Editör: Samet Karadağ