2023-2024 sezonunda TFF Kadın Futbol 1.Ligi'nde sezonun en kritik haftalarından bir tanesi oynanırken, geçen hafta Dudullu ile golsüz berabere kalan Ünye Gücü Futbol Kulübü bu haftayı bay geçti. Sezonun ikinci yarısında aldığı galibiyetlerle liderliği eline geçiren ancak Dudullu maçındaki puan kaybı ile yeniden ikinci sıraya gerileyen Ünye Gücü Futbol Kulübü, hafta içi oynayacağı maç öncesinde dezavantajlı duruma düştü.

Ünye-Gücü-Futbol-Kulübü-5

Denizli ekibi Horozkent Spor Kulübü ile liderlik mücadelesi veren Ünye Gücü Futbol Kulübü, aynı puanda girdiği bu haftada maç yapmayarak rakibinin puan kaybını beklemeye başladı ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. Ünye Gücü Futbol Kulübü'nün zirve mücadelesi verdiği Horozkent Spor Kulübü, kendi sahasında Dudullu'yu yenerek ligde üç puan farkla zirvede yer aldı.

Ünye Gücü Futbol Kulübü ile Horozkent Spor Kulübü, 14 Şubat Çarşamba günü saat 15:00'de Ünye İlçe Stadyumu'nda karşı karşıya gelecek. Sezonun ilk yarısında deplasmanda oynayan Ünye Gücü Futbol Kulübü rakibine 3-1 kaybederken bu maçı ise mutlak kazanmak isteyecek.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ