2023-2024 sezonunda Kadın Futbol 1.Ligi'nde mücadele eden ve ligi lider bitirdikten sonra Play-Off etabında şu ana kadar oynadığı dört maçta 10 puan alarak ilk kez düzenlenen bu etapta puanını 17 yapan Ünye Gücü Futbol Kulübü, son iki maçını yenerek Süper Lige yükselmek istiyor. Ünye İlçe Stadı'nda Pazartesi günü 15.00'te toplanan Ünye Kadın Futbol Kulübü, teknik sorumlu Muhammet Kışla ve yardımcı antrenörler Bünyamin Yılmaz ve Çağhan Ülgen idaresinde ilk çalışmasını yaptı. Yenileme antrenmanına ısınma ile başlayan Ünye Gücü Futbol Kulübü ayak tenisi maçı yaptıktan sonra bir süre hedefsiz oyunla çalışmasına devam etti. 


Çatalca Belediyespor ile sezonun son iç saha maçına çıkacak olan Ünye Gücü Futbol Kulübü'nde bu müsabakanın ilk hazırlık antrenmanının son bölümünde dar alan oyunu oynayan takımda morallerin yüksek olduğu gözlendi. Yeni transferler Gülsüm Aygün ve Erva Karaovalı ilk kez Ünye İlçe Stadında takımla birlikte antrenmana çıktılar. Takımda sakatlıkları devam eden oyuncuların bir yandan tedavilerine devam edilirken bu oyuncular çalışmalardaki yerlerini aldı.

Teknik Sorumlu Muhammet Kışla önderliğinde çalışmalarını sürdüren Ünye Gücü Futbol Kulübü'nde Çatalca Belediyespor maçında galibiyet alarak lider Bornova Hitabspor ile karşılaşacak olan Horozkent Spor Kulübü'nün maçı kaybetmesi halinde takım Süper Lige çıkmayı son maç öncesinde garantileyecek.
 

Editör: Samet Karadağ