Ünye'nin önemli bir ihtiyacı olan ve yapımı uzun süredir beklenen Kültür Merkezi'nin inşaatında çalışmalar hızla devam ediyor. 2024 yılı ortasında tamamlanması planlanan Kültür Merkezi, 9 bin metrekare kapalı alana sahip olacak.

8 Ay İçinde Tamamlanacak

Milli Eğitim Eski Bakanı ve AK Parti Ordu Milletvekili Mahmut Özer, Ünye Kültür Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu. Ziyarette Özer, "Ünye Kültür Merkezi 2021 yılından itibaren bekleyen, başlamış ve yatırım programından çıkartılmış bir yatırımdı. Genel seçim sürecinde konu bana aktarıldığında Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy ile görüştüm ve sağ olsun beni kırmadı. 230 Milyon TL’lik bir yatırımı tekrar programına dâhil etti. Buradaki inşaatla ilgili süreçlere devam edildi. İnşallah 8 ay gibi kısa bir süre içinde yani 2024 yılı içerisinde artık Ünye’nin Kültür Merkezi problemi kalmamış olacak" dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı da "Sosyal belediyecilik anlamında birçok hizmeti ilçemize kazandırdık. Alt yapı ve üst yapı gibi belediyecilik hizmetlerini yürütürken şehrimizin en önemli ihtiyaçlarını da yakından takip ederek çözüm ürettik. Bu kapsamda takip ettiğimiz projelerden olan kültür merkezimizin bugün gelinen noktada inşaatı hızla ilerliyor." diye konuştu.

Editör: Atakan Öztürk