Ünye 15 Temmuz Demokrasi Meydanı alanı yanında yapılacak olan ve ilçenin yıllardır özlem çektiği Kültür Merkezi inşaatının 12 ay içerisinde tamamlanarak vatandaşların hizmetine kazandırılması hedefleniyor.

Ünye Kültür Merkezi inşaatının yer teslimi programında açıklamalarda bulunan Vali Tuncay Sonel, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer’in girişimleri ile yıllardır atıl durumda olan Ünye Kültür Merkezi inşaatının 12 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak, Ünyelilerin hizmetine sunulacağını ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer’e teşekkür eden Vali Sonel, “Ordu’muzun her köşesine Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde devletimizin imkanlarını götürmeye gayret ediyoruz. Şehrimize Milli Eğitim Bakanımız geldi. Sayın Bakanımızla görüşmelerimizde, şehrimizde önü tıkanan işler olduğunu ifade ettik. Bunlardan bir tanesi de Ünye’deki Kültür Merkezimizdi. Milli Eğitim Bakanımızdan Allah razı olsun hemen girişimlerde bulundu ve Kültür Merkezindeki tıkanıklık giderildi. Parası çıkarıldı, biz de hemen işe başladık. İnşallah bir an önce burayı bitirip Ünye’mize, Ordu’muza, memleketimize kazandıracağız” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer’in Ordu’ya gelmesiyle birlikte birçok yatırım aldığını hatırlatan Vali Sonel, “Yapılan her şey yöremize yapılıyor, çocuklarımıza yapılıyor, gençlerimize yapılıyor.  Bu memlekete kim bir çivi çakarsa, Allah hepsinden razı olsun. Biz çalışma arkadaşlarımızla devletimizin şefkatini, sıcaklığını, merhametini yetim öksüz evlatlarımıza, engeli olan vatandaşlarımıza, şehit ailelerimize, gazilerimize, yaşlılarımıza, Ordu’muzun her bir ferdine göstermeye gayret ediyoruz. Bu manada özellikle emeği geçen Milli Eğitim Bakanımıza sizler adına şükranlarımı sunuyorum, Ünye Kültür Merkezi’nin tamamlanabilmesi için 220 milyon ₺ kaynağı sağlayan Kültür ve Turizm Bakanımıza sizler adına şükranlarımı sunuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza sizler adına şükranlarımı sunuyorum. Bize yapmış olduğumuz çalışmalarda her türlü desteği veren Sayın Belediye Başkanımıza, değerli Kaymakamımıza sizler adına teşekkür ediyoruz” diyerek, sözlerini tamamladı.