Kadın Futbol 1.Ligi'nde mücadele eden Ünye Gücü Futbol Kulübü'nde son oynanan maçta Horozkent Spor Kulübü karşısında net bir galibiyet alınırken takım ise maçtan sonra büyük bir ilgiyle karşılaşmıştı. Yoğun taraftar desteği ile birlikte lider Horozkent Spor Kulübü'nün yenerek ligin yeni lideri olan ve Play-Off maçları öncesinde liderliği eline alan Ünye Gücü Futbol Kulübü'nde devre arasında transfer edilen Thuany Gomes Ferreire Xavier, tribünlerin büyük ilgisiyle karşılaştı.

Ünye Gücü Kadın

Ünye Gücü Futbol Kulübü'ne Kayseri Kadın Futbol Kulübü'nden transfer edilen ve Ordu ekibi ile ilk maçına Ünye İlçe Stadyumu'nda oynanan Samsun Yabancılar Pazarıspor maçıyla çıkan Sambacı, daha sonrasında ise Horozkent Spor Kulübü maçıyla birlikte beşinci maçına çıkmıştı. Ünye Gücü Futbol Kulübü formasıyla ilk dört maçında üç gol atan ve kısa sürede taraftarların sevgilisi haline gelen Thuany Gomes Ferreire Xavier, Horozkent Spor Kulübü maçında büyük bir taraftar desteği gördü.

Ünye Gücü Futbol Kulübü-3

Maçın hemen ardından tribünlere çıkan ve taraftarların imza ile fotoğraf isteklerini geri çevirmeyen Thuany Gomes Ferreire Xavier, özellikle minik futbolsevelerin yoğun ilgisi karşısında büyük mutluluk yaşadı. Thuany Gomes Ferreire Xavier daha sonra saha içerisinde indi ve galibiyet sevincini takım arkadaşları ile birlikte doyasıya kutladı. Ünye Gücü Futbol Kulübü kadrosunda ayrıca Brezilyalı Mayllenne Correa de Oliveira ve Ganalı Princess Owusu da yer alırken bu oyuncular da büyük ilgi gördü.
 

Editör: Samet Karadağ