Ordu Büyükşehir Belediyesi halkın ilk yardım konularında bilgilendirilmesi ve toplumsal farkındalık ve bilinç oluşturulması amacıyla Ünye ilçesinde İlk Yardım Farkındalık Eğitimi düzenlendi. Eğitime ilgi duyan vatandaş ve öğrenciler katıldı.

İlk yardım aşamalarının uygulamalı olarak anlatıldığı eğitimde özellikle öğrencilere son zamanlarda okullarda yaşanan boğaza cisim kaçması tehlikesine karşı bilinçlendirmeler de yapıldı.

Eğitime katılan öğrenciler bilmedikleri birçok konuda bilgilendirildiklerini söyleyerek Ordu Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür etti.

İlk Yardım

Öğrenciler şöyle konuştular:

“İlk yardım çok önemli bir şey. Kazalarda, yaralanmalarda belki de o kişiye yardım ederek onun hayatını kurtarabileceğiz.  Özellikle heimlich manevrasını öğrenmiş olduk. Evde tek olduğumuzda kendimize ya da arkadaşlarımıza bunu yapmayı öğrendik. Tüm bunları eğlenerek öğrendik. Gerçekçi olması adına manken falan da getirmişler. Bu eğitim için çok teşekkür ediyoruz.”

Benzer eğitimleri düzenlenmeye devam edecek olan Büyükşehir Belediyesi vatandaşların ve öğrencilerin acil durumlarda doğru ve etkili müdahalede bulunabilme yeteneklerinin artırılmasını hedefliyor.

Editör: Atakan Öztürk