2023-2024 sezonunda Bölgesel Amatör Lig'de eden Ünye 1957 Spor ile Perşembespor arasında oynanan maçta yaşananlar karşılaşmanın önüne geçti. Sezonun ilk yarısında Perşembe İlçe Sahası'nda oynanan ve özellikle maçın sonunda yaşayan taraftar olayları ile birlikte olaylar saha içerisine de yansırken, bu süreçte iki takım arasında sezonun ikinci maçı Ünye'de oynandı. Ünye İlçe Stadyumu'nda oynanan karşılaşmada ise özellikle Perşembespor takım otobüsünün camlarının kırılması olayları beraberinde getirdi.

ünye 1957 sporr-6

İki Ordu takımı arasında oynanan karşılaşma için Ünye İlçesi'ne giren Perşembespor'da, takım otobüsüne cam ve sopalarla yapılan saldırı sonrasında teknik direktör Hakan Çolak'ın manidar bir paylaşım geldi. Perşembespor teknik sorumlusu Hakan Çolak ''Çok güzel karşılandık Ünye'de. Sopalar, taşlar... Otobüsümüzün camları kırıldı. Türkiye'deki durum'' dedi. İki takım arasında oynanan karşılaşmayı ise Ünye 1957 Spor 2-1 kazandı ve bu sezon rakibini ikinci kez yendi.

Hakan Çorlak

Sezonun ilk haftasında oynanan karşılaşmada Ünye'den Perşembe İlçe Sahası'nda giden Ünye 1957 Spor taraftarlarının maç sonunda futbolcularla galibiyet coşkusu yaşarken, iki takım taraftarları arasında yaşanan taşkınlık saha içine de yaşanmış ve Perşembespor taraftarları sahadaki futbolculara tepki göstermişti. Tribündeki taraftarlar galibiyet coşkusunu uzatan Ünye 1957 Spor futbolcularını sahaya inerek soyunma odasına kovaladı ancak bu süreçte olaylar çok büyümeden engellenmişti.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ