Başkan Tavlı Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümü nedeniyle Ünye Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar programı düzenlendi. Ünye Belediye Başkanı ve AK Parti Ünye Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tavlı, AK Parti Ordu Milletvekili Mahmut Özer, Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ve protokolün eşlik ettiği programda şehit aileleri ve gazilerle bir araya gelindi.

Hüseyin Tavlı 18 Mart 2

Vatan için canını ortaya koyan şehitlere rahmet dileyen ve yaralanan gazilere minnettar olduklarını söyleyen Hüseyin Tavlı, “Sizlerin nezdinde tüm şehit yakınlarımıza ve gazilerimize, ülkesi ve milleti için canını vermeye hazır şekilde görev yapan kahraman askerlerimize, polislerimize, jandarmalarımıza,  gerektiğinde düşmana ve hainlere göğsünü siper etmeye hazır her bir vatandaşımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu mübarek ayın ülkemiz, milletimiz, bölgemiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Unutulmamalıdır ki vatanı olmayanın özgürlüğü, özgürlüğü olmayanın onuru kalmaz, onuru kalmayanın da başına her türlü bela gelir.

“Fırsat Vermedik, Vermeyeceğiz”

18 Mart Tavlı

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı sözlerini, “Dünyanın en köklü devlet geleneğine ve vatan sevgisine, en güçlü milli birlik ve beraberliğine sahip millet olarak kendimizi asla bu duruma düşürmedik. Dün Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale’de, 2016’da 15 Temmuz hain darbe girişiminde sergilenen savaş ve benzeri senaryoların hepsi aziz milletimizin feraseti ve kahramanlığı ile tarihin karanlık sayfalarındaki yerini almıştır. Hamdolsun, ülkemizi karıştırarak kana ve ateşe boğmak isteyenlere fırsat vermedik, vermeyeceğiz. ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Onlar diridirler, ancak siz bilemezsiniz.’ ayeti kerimesini bizler çok iyi biliyoruz. Rabbim tüm şehit yakınlarımızı inşallah cennetiyle, cemaliyle, sevgili habibine komşu olan şehitlerimizle beraber haşru cem eylesin” diyerek tamamladı.

“Şehit Ailelerimizin ve Gazilerimizin Hizmetkârıyız”

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, “Anadolu’dan Orta Doğu’ya, Balkanlardan Kuzey Afrika’ya kadar kökeni, rengi meşrebi ne olursa olsun Mehmetçikler aynı duygu ile Çanakkale’de bir araya gelmişler, aynı toprağa kanlarını dökmüşlerdir. Mehmet Akif Ersoy Çanakkale’de savaşan kahramanları Bedrin Arslanları ile mukayese etmiş, mezar taşı olarak Kâbe’yi layık görmüştür. Milletimizin en seçkin ve en yetişmiş nesillerini feda etme pahasına Çanakkale’de fitilini tutuşturduğumuz ateş kendimizde Kurtuluş Savaşı’nı belirleyecek gücü bulmamızı ve yeni devletimizi kurmamızla sağlamıştır. Bu vesile ile Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıldönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Kaymakam Ayhan Işık

AK Parti Ordu Milletvekili Mahmut Özer ise şehit aileleri ve gazilerin her zaman devletin tüm imkânlarıyla yanında olduklarını belirterek, “Baş tacımız olan şehit ailelerimizin ve gazilerimizin devletimizin tüm imkânlarıyla her zaman hizmetkârıyız. Ünye’de de başta kaymakamımız ve belediye başkanımız olmak üzere devletimizin tüm birimleri siz değerli ailelerimizin hizmetindeyiz. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın.” dedi.

Haber merkezi

Vali Erol, Şehit Aileleri ve Gazilerle İftar Sofrasında Buluştu Vali Erol, Şehit Aileleri ve Gazilerle İftar Sofrasında Buluştu

Editör: Merve Tepecik