2023-2024 sezonunda TFF Kadın Futbol 1.Ligi'nde mücadele eden Ünye Gücü Futbol Kulübü, sezonun ikinci yarısında fırtına gibi esiyor. Sezonun ilk yarısını ikinci sırada bitiren Ünye Gücü Futbol Kulübü, ikinci yarıda oynadığı beş karşılaşmayı da kazanarak liderliği eline almayı başardı. Sezonun ikinci yarısında oynadığı 5 maçta rakip filelere 20 gol atan ve kalesinde bu maçlarda sadece 1 gol gören Ünye Gücü Futbol Kulübü, taraftarlara Süper Lig sevinci yaşatmak için adeta geri sayacı kurdu.

Ünye Taraftar

Ünye Gücü Futbol Kulübü'nün son oynadığı karşılaşma olan Soma Zafer Spor ve Gençlik maçında Ünye İlçe Stadyumu'nda yaklaşık 4000 taraftar yer alırken, Ünye'deki futbolseverler ise takımların iyi oyunu ile birlikte her hafta tribünlerde artmaya devam ediyor. Ünye Gücü Futbol Kulübü'nde taraftar desteği her hafta artarken, takım ise taraftarlara şampiyonluk armağan etmek istiyor.

Ünye-Gücü-Futbol-Kulübüü-1

Kadın Futbol 1.Lig A Grubu'nda yer alan ve Horozkent Spor Kulübü'nün iki puan önünde yer alan Ünye Gücü Futbol Kulübü, bu hafta Dudullu deplasmanına gidecek ve daha sonraki hafta BAY geçecek. Ünye Gücü Futbol Kulübü, ligin 17.hafta maçında ise ilk yarıda deplasmanda kaybettiği Horozkent Spor Kulübü'nü Ünye İlçe Stadyumu'nda konuk edecek.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ