24 Mart Pazar günü Ünye'de Çınarsuyu Futbol Sahası'nda oynanan Ünye Fevzi Çakmak Gençlerbirliği ile Çaybaşı Belediyespor arasındaki 2.Amatör Lig mücadelesi öncesinde futbolculardan ahde vefa örneği geldi. Uzun yıllar başta Ünyespor ve Ünye 1957 Spor olmak üzere Ünye'deki amatör fuutbol kulüplerine hizmet veren ve 2021 yılında vefat eden Arslan Çakın, bu müsabaka öncesinde anıldı. Ünye Fevzi Çakmak Gençlerbirliği ile Çaybaşı Belediyespor maçı öncesinde Arslan Çakın unutulmadı.

Ünye Fevzi Çakmak Gençlerbirliği, Çaybaşı Spor maçı öncesi Merhum Arslan Çakın'ın anısına sahada pankart açtı. Futbolcuların sahaya pankartla çıktığı mücadelede Arslan Çakın'ın ailesi de yer aldı.  Arslan Çakın'ın ağabeyi Futbol adamı Osman Çakın ve ailesine plaket veren futbolcular "Bizlerin çok kahrını çektin. Seni hiç unutmayacağız. Mekanın cennet olsun." pankartıyla Arslan Çakın'ı andılar.

Arslan Çakın'ın ailesi de Ünye Fevzi Çakmak Gençlerbirliği ve Çaybaşı Belediyespor teknik heyeti ile futbolcularına teşekkür ederken duygusal anlar yaşadı.

Editör: Samet Karadağ