2023-2024 sezonunda Kadın Futbol 1.Lig’de mücadele eden ve sezonun ikinci yarısındaki ilk maçında Giresun Sanayispor’un Ünye İlçe Stadyumu’nda yenen Ünye Gücü Futbol Kulübü’nde maç sonunda Ordu Yorum ve Ünye Medya Ajans mikrofonlarına özel açıklamalarda buldu. Maçın ardından özel açıklamalarda bulunan Muhammet Kışla hem galibiyeti değerlendirdi hem de sezonun genel hedefinden bahsetti.

Ünye Gücü Futbol Kulübü, Giresun’u Eli Boş Gönderdi 2-1 Ünye Gücü Futbol Kulübü, Giresun’u Eli Boş Gönderdi 2-1

Muhammet-Şanlı-1

Ünye Gücü Futbol Kulübü için taraftarların desteğinden memnun olduğunu ve sayısının da artmasını istediklerini söyleyen Muhammet Kışla: ‘’Ligin ikinci yarısına galibiyetle başlamak istiyorduk zaten.  Kendi sahamızda muhteşem bir taraftarımız var ki zaten her gün bu sayının da artmasını istiyoruz. Güzel bir Cumartesi gününde, böyle bir zeminde güzel bir müsabaka çıkardıkları için öncelikle yüreğini sahaya koyan futbolcuları tebrik ediyorum. Tabiki kendi sahamızda ligin ikinci yarısına galibiyetle başlamamız gerekiyordu. Son üç maçta kaybettiğimiz puanlar vardı. Ligin gidişatını etkileyecek bir kaza yaşamayalım istedik.İlk yarıda müthiş oynadık, golü de bulduk öne geçtik ama üç tane şanssız şekilde topumuz direkten döndü. Yani tabiri caizse bugün ilk yarıda rakibin fişini çekebilirdik, bu gerçekleşmedi.’’dedi. 

Ünye-Gücü-Futbol-Kulübü-4

Maçın ikinci yarısında biraz stresli süreç geçirdiklerini ancak maçı kazandıklarını söyleyen Ünye Gücü Futbol Kulübü teknik sorumlusu Muhammet Kışla, şampiyonluk hedefinden de bahsederken: ‘’İkinci yarı konsantasyonumuz iyiydi. İyi de başladık, golü de bulduk. 2-0 öne geçtik sonra hiç beklemediğimiz kale ve savunma anlaşmazlığımızla kendi kalemize attığımız bir gol var. Ben devre arasında oyuncularıma da söyledim devre arasında. Biz hata yapmadığımız sürece rakibimizin gol atma potansiyeli yok diye. Öyle bir hata sonucu gol geldi. Golü yedikten sonra biraz stresli dakikalar başladı. Yorulmadık, oyundan düşmedik ama iki tane oyuncumuzu oyuna atarak oyunu tutma amacımız vardı. Onu da başardık. Ünyelilere bu sezon bir şampiyonluk sözümüz var. Bunu armağan etmek istiyoruz. Bu maç geride kaldı, oynayacağımız maçlar var. İnşallah gelecek hafta Bağcılar deplasmanından da üç puanla Ünye’ye dönmek istiyoruz.’’ açıklamalarını yaptı.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER
 

Editör: Samet Karadağ