Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Ünye ilçesinde bulunan Türkiye Sakatlar Derneği’nde yeni bir kütüphane hayata geçirdi. Dernek binasında oluşturulan kütüphaneye Ordu Büyükşehir Belediye tarafından birçok kitap bağışlandı.

Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şubesi Başkanı Nihat Yerlikaya yapılan çalışmalar dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e tüm engelli bireyler adına teşekkür etti. Şube Başkanı Yerlikaya “Bugün mutlu bir anıya hep birlikte ortak oluyoruz. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in derneğimiz ziyaretinde burada bir eksiklik olduğunu söyledi. Burada neden bir engelsiz kütüphane olmasın diye söylemi olmuştu. Bugün Büyükşehir Belediyesi buraya çok güzel bir hediye bıraktı.” dedi.

engelsiz kütüphane 2

Yerlikaya sözlerini “Büyükşehir Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz, burada bir boşluğu görünce doldurdu. Bence çok güzel bir eser ortaya çıktı. Burası daha çok büyüyecek. Ordu’da 100 bine yakın engelli var. Başkanımıza ve belediye çok teşekkür ediyoruz, bizi ve engelli kardeşlerimizi çok mutlu etti.” diyerek sonlandırdı.

Öte yandan kurulan kütüphaneye kitabın yanı sıra birçok oyuncak da götürüldü. Oyuncaklar kütüphanede bulunanlara hediye edildi.

Ordu’ya Dijital Kütüphane Ordu’ya Dijital Kütüphane

Editör: Merve Tepecik