Bitki Koruma Ürünlerinin Önerilmesi, Uygulanması ve Kayıt İşlemleri Hakkında Yönetmelik doğrultusunda Bitki Koruma Ürünleri Uygulama Belgesi verilebilmesi için Ordu İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü personellerince Fatsa, Gürgentepe ve Gölköy ilçe müdürlüklerinde eğitim toplantısı düzenlendi.

Eğitimde üreticilere etkili ilacın doğru zaman ve dozda kullanılması, son ilaçlama ile hasat arasında geçmesi gereken süreye dikkat edilmesi, her aşaması kayıt altında olan ve izlenebilirliği sağlanmış tarımsal üretim kullanımının öneminin vurgulandığı eğitimde zirai mücadele yöntemleri, kalibrasyon, pestisit formülasyon şekilleri ve bunların uygulamaya hazırlanmasına yönelik bilgiler aktarıldı. Eğitimde ayrıca bitki koruma ürünü uygulamalarının çevreye, doğal dengeye, insan sağlığına etkileri konularında da açıklamalar yapıldı.

Eğitimde ayrıca arıların kullanılan zirai mücadele ilaçlarından zarar görmemesi için yapılması gereken uygulamalar hakkında da ayrıntılı bilgilendirme yapıldı.

Tarım İlçe Müdürlükleri Hafta Sonu ÇKS Mesaisi Yapacak Tarım İlçe Müdürlükleri Hafta Sonu ÇKS Mesaisi Yapacak

Editör: Merve Tepecik