Ambulansa Park Yeri Bulunamayınca Yeşil Alan Talan Edildi İddiasi

28 Mayıs 2014 Çarşamba 15:47
Bu haber 77796 kez okundu

Uşak’ta örnek gösterilen Aile Sağlık Merkezi’nde, ambulansa park yeri yapmak için yeşil alanın talan edilmesi tepkilere neden oldu.2011 yılında Uşak Belediyesi tarafından yaptırılarak Uşak İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim edilen...

Ambulansa Park Yeri Bulunamayınca Yeşil Alan Talan Edildi İddiasi

Uşak’ta örnek gösterilen Aile Sağlık Merkezi’nde, ambulansa park yeri yapmak için yeşil alanın talan edilmesi tepkilere neden oldu.
2011 yılında Uşak Belediyesi tarafından yaptırılarak Uşak İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim edilen ve yaşanan büyük sıkıntılardan sonra faaliyete geçirilen Hasibe ve Mazhar Gürbüz Aile Sağlığı Merkezi çevre düzenlemesi ve modern yapısıyla Uşak’ta örnek gösterilen bir sağlık birimiyken, bir ambulansa yer bulunamadığı için yeşil alanın bir bölümü betonlaştırıldı.
İl Sağlık Müdürlüğünün talimatıyla yapılan yeni düzenleme sonrası eski güzelliğini kaybeden sağlık merkezini kullanan vatandaşlarda “Avrupa’da insanlar bir metrekare yeşil alanı korumak ve kazandırmak için çaba gösterirken, burada yeşil alanın betonlaştırılması çok ilginç” diyerek duruma tepki gösterdiler.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x