Sanat eğitimini her insana ve her yaşa ithaf etmesi gerektiğini belirten Utku Öksüz, “Sanatın iyileştirici bir gücü olduğunu ve her toplumun bu eğitimi alması gerektiği tarafındayız. Buradaki eğitimi Ordu’ya ve Ordu’nun insanına kültür sanat anlamında destek için açtık. Entelektüel anlamda sanat eğitimini vermek istiyoruz. Buradaki amacımız bir kurs değil aslında. Buraya gelen yetişkinler olsun, çocuk eğitimlerimiz olsun bir sanat eğitiminin kurs merkezinden ziyade atölye ortamında almasını istiyoruz, ki bu daha da doğru bir eğitim şekli” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2023-12-31 at 14.15.32

Öksüz, “Eğitim alan kişilerin bir usta-çırak ilişkisi olması gerekiyor. Burada yine eğitimlerimizden ziyade, temel sanat eğitiminden tutun, eser analizleri de yapmaktayız. Buraya gelen bir çocuk temel sanat eğitimi alıyor ve aynı zamanda bir sanatçı tanıtıyoruz ve o sanatçıya ait hangi eseri ne için kullanmış ve onun tanındık eserlerinden okumalar da yapmaktayız” dedi.

Atölyede Pazartesi ve Çarşamba akşamları workshop eğitimleri de veriliyor. Ayrıca, üniversitelere ve güzel sanatlar liselerine resim, müzik ve tiyatro eğitimi de sağlanıyor.

Atölyede resim, müzik, fotoğraf ve drama eğitimleri veriliyor. Eğitimler, 4 yaş itibariyle başlıyor ve bireysel veya grup şeklinde alınabiliyor.

Özel Haber / Esra Şenkal

Nazım Hikmet'in ölümsüz aşkı Piraye, Ordu'da Nazım Hikmet'in ölümsüz aşkı Piraye, Ordu'da

Editör: Esra Şenkal