Vali Muammer Erol, şehit, gazi, engelli, dul, yetim, yaşlı, hasta ve ekonomik yoksunluk içinde bulunan ailelere yaptığı ziyaretler çerçevesinde bugün de 3 haneyi ziyaret etti.

İlk ziyaretini Subaşı mahallesinde ikamet eden 21 yaşındaki engelli Selim Kıran ve ailesine gerçekleştiren Vali Muammer Erol, aile bireyleriyle yakından ilgilenerek sohbet etti ve durumları hakkında bilgiler aldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce gerekli desteğin sağlandığı aileye bir ihtiyaçlarının olup olmadığını soran Vali Erol, “Yapabileceğimiz ne varsa, elimizden geldiğince yardımcı olacağız” diye konuştu.

Ziyaretler kapsamında 30.01.2004 tarihinde Sakarya Taraklı’da vazife sırasında trafik kazası sonucu şehit olan Jandarma Er İlkay Ölmez’in Subaşı mahallesindeki baba ocağını da ziyaret eden Vali Muammer Erol, şehidimizin babası Necati Ölmez ve annesi Nuran Ölmez ile bir süre sohbet etti.

Şehidimizin ailesinin sağlık durumları hakkında bilgi alan Vali Erol, “Evlat acısı zor, Allah sizlere sabır versin” diyerek, ailenin taleplerini dinledi.

Vali Muammer Erol, son olarak Şahincili mahallesinde ikamet eden 1998 yılında Tunceli ilinde görevliyken yola döşenen mayının patlaması sonucu yaralanan Polis Memuru Gazi Naci Güler’i ziyaret etti.

Gazi Güler ile bir süre sohbet eden Vali Muammer Erol, gazimizin ve ailesinin sağlık durumları hakkında bilgi alarak bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu.

Vali Muammer Erol, “Vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerinin imkanlar doğrultusunda karşılanması, aynı zamanda yaşadıkları sorunların çözümü bizler için önem arz ediyor. Devletimizin şefkatini ve sıcaklığını her daim şehit ailelerimiz ve gazilerimiz başta olmak üzere toplumun her kesimine göstermek bizlerin görevi. Yaptığımız ziyaretler sırasında görmüş olduğumuz ve ailelerin bizlere ilettiği sorunların çözümü için gayret gösteriyoruz” diye konuştu. Haber merkezi

Vali Erol’dan Down Sendromlu Sadanur’a ziyaret Vali Erol’dan Down Sendromlu Sadanur’a ziyaret

 

Editör: Soner Özdemir