Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ile birlikte Altınordu Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan Altınordu Ortaokulu’nu ziyaret eden Vali Erol, okulun eğitim-öğretim durumu hakkında Okul Müdürü Mahmut Güler’den bilgi aldı. Güler, “Okulumuzda 790 öğrenci, 56 öğretmen ve 3 idareci ile eğitim-öğretim faaliyetini sürdürüyoruz. Bu okul açılalı 5 yıl oldu. Öğretmenlerimizin gayreti sayesinde öğrenci velileri tarafından çok tercih edilen bir okul halinde geldik. Şu anda okulumuzun başarı seviyesi çok iyi durumda. Sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda da başarılı bir okuluz. Ulusal ve uluslararası alanda bir ok projeye de imza attık” dedi.

Erol daha sonra derslik ve kütüphanedeki öğrencilerle bir süre söyleşide bulundu ve öğrencilere başarılı bir dönem geçirmeleri temennisinde bulundu.

“Öğretmenlik, İddia ve Özveri İster”

Öğretmenler odasında okulda görev yapan öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Muammer Erol, “Biz, bu ziyaretlerimizde daha ziyade sizleri dinlemek istiyoruz. Varsa sorun, sıkıntı ve talepleriniz onları öğrenmek isteriz. Öğretmenlerimiz bizler için çok kıymetlidir. Her birinize emeğiniz, gayretiniz için teşekkür ediyorum” diyerek öğretmenlerin karşılaştıkları sorun, sıkıntı ve taleplerini dinledi.

Vali Okul Ziyareti 2

Ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için meslek liselerinden yetişecek insanlara ihtiyaç olduğunu ifade eden Erol, “Ortaokul çağında bulunan ve liselere hazırlanan çocuklarımızın meslek tercihlerinde daha iyi, daha doğru değerlendirmeler yapmaları konusunda onlara yardımcı olmalısınız. Ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için meslek liselerinden yetişecek insanlara ihtiyacı var. Meslek liselerimizin özellikleri ve sağlayacağı imkân ve faydalar çocuklarımıza iyi anlatılmalı. Çocuklarımızın aileleri ile temas halinde olup onları da bu konuda bilgilendirmelisiniz. Öğretmenlik, iddia ve özveri ister. Özveri gösterdiğiniz takdirde karşılığını alırsınız.” diye konuştu.

Ziyaret dolayısıyla mutlu olduklarını ifade eden öğretmenler Ordu Valisi Muammer Erol’a teşekkür ederek, “Bizlere değer vermeniz ve bizlerin sıkıntılarıyla yakından ilgilenmenizden dolayı çok mutlu olduk. Bu tür ziyaretler bizlerin çalışma şevkini artırıyor. Bizlere moral ve motivasyon sağlıyor” diye konuştular.

Haber merkezi

Vali Erol, Mesudiye'yi Ziyaret Etti Vali Erol, Mesudiye'yi Ziyaret Etti

Editör: Merve Tepecik