Vali Erol mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Yaşamın her anında varlığıyla evlatlarının desteği, çocuklarını geleceğe hazırlamada annelerin en büyük dayanağı olan babalar, aile kurumunun temel direğidir.

Yaşantımızda büyük bir değer ve anlam ifade eden, üzerimizde çok büyük emekleri olan, hüznümüzü, sevincimizi bizlerle yaşayan, hisseden, her zaman iyiyi, güzeli ve doğruyu göstererek ülkesine, milletine yararlı bireyler olmamız için çabalayan, yaşama hazırlayan, rol modelimiz, ışık ve ilham kaynağımız sevgi, fedakârlık, hoşgörü ve sabır sembolü değerli babalarımıza çok şey borçluyuz.

Bu günün küçükleri ve gençlerinin gelecekte kendilerinin de bir anne ve bir baba olacaklarını unutmadan, onların gönüllerini daima hoş tutmayı ve onlara hak ettikleri saygıyı göstermeleri gerekmektedir.

Anne ve babaların da sevgi ve saygı duygularıyla ailenin korunması ve yaşatılması için, bu konuda çocuklarına iyi bir örnek olmaları, geleceğimiz için büyük önem arz etmektedir.

Bu vesileyle başta şehit babalarımız olmak üzere evlatları için çalışıp çabalayan bütün babaların Babalar Günü’nü kutluyor; onlara huzur, refah ve sağlıklı bir ömür diliyorum. Ahirete irtihal etmiş tüm babalarımızı da rahmetle yâd ediyorum.” Haber merkezi

Editör: Soner Özdemir