112 Acil Çağrı Merkezi'nde koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Ordu Valisi Muammer Erol, Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan, Vali Yardımcısı Burak Keser, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Işık, Ordu Orman İşletme Müdürü Uğur Aktaş, OBB İtfaiye Daire Başkanı Yusuf Çınkıl, İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Muhammed Yasin Ergül ile ilgili kurum yetkilileri katıldı.

Alınan kararların gözden geçirildiği toplantıda, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Yeliz Çakar Güleş tarafından bir sunum yapıldı.

Güleş tarafından yapılan sunumda; 112 Acil Çağrı Merkezinin 2022 ve 2023 yılı çalışmaları, tanıtım ve eğitim faaliyetleri, farkındalık etkinlikleri hakkında Vali Muammer Erol’a ve toplantıya katılanlara bilgi verildi. Toplantıda, İçişleri Bakanlığı Acil Çağrı Hizmetleri Merkez Koordinasyon Komisyonunun almış olduğu kararların uygulamalarına ilişkin yürütülen çalışmalar da değerlendirildi.

Editör: Atakan Öztürk