Vali Muammer Erol, bugünkü ziyaret programına Şirinevler Mahallesi’nde ikamet eden Gazi Bülent Korkmaz ile Şahincili Mahallesi’nde yaşayan Gazi Mücahit Çakır’ı ziyaret ederek başladı. Vali Erol’un hane ziyaretleri programına Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan ile Şehit ve Gaziler Şube Müdürü Gül Hatun Şanlı Özkan da eşlik etti.

İstanbul’da geçirdiği kaza sonucu Gazi olan Tankçı Uzman Çavuş Bülent Korkmaz ile 12 Temmuz 2008 tarihinde Tunceli Geyiksuyu’nda mayına basma sonucu yaralanan Gazi Mücahit Çakır’ı evlerinde ziyaret eden Vali Erol bir süre sohbette bulundu.

Ziyaret dolayısıyla duydukları memnuniyeti belirten gaziler "Sayın Valimizin ziyareti dolayısıyla çok mutlu olduk, heyecanlandık, hatırlanmak güzel" diyerek Vali Muammer Erol’a teşekkür ettiler.

Vali Ziyaret 16 Nisan

2 Mart 1993 tarihinde Şanlıurfa-Viranşehir’den Ankara’ya göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yanında bulunan 2 yaşındaki oğlu Aykut Medin ile birlikte hayatını kaybederek şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ogün Medin’in eşi Gülseren Medin’i de ziyaret ederek, başsağlığı dileğinde bulunan Vali Erol, şehit eşine bir sıkıntısının olup olmadığını sordu. Şehidin eşine sabırlar dileyen Erol her zaman şehit ailelerinin yanında olduklarının altını çizdi. Gülseren Medin, "Sayın Valimiz Allah razı olsun sizlerden. Gelmeniz onur verdi. Her daim bizlerin hatırını soruyorsunuz. Devletimiz bizi yalnız bırakmıyor" diyerek, duygularını dile getirdi.

Zihinsel engelli Serdar Emirtaş’ı da Şirinevler Mahallesi’ndeki ikametinde ziyaret eden Vali Muammer Erol, aileye bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sorarak, sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Haber merkezi

Vali Erol'dan Turizm Haftası Mesajı Vali Erol'dan Turizm Haftası Mesajı