Ordu Valisi Muammer Erol, “Kurulduğu 1839 yılından bugüne kadar, yurdumuzun dört bir yanında huzur ve güvenliğimiz için fedakârca ve kahramanca mücadele eden, yüksek ruh ve şuurla görev yapan, birliğimizi, istikrarımızı ve güvenliğimizi hedef alan her türlü saldırıya karşı üstün bir çaba ortaya koyan Jandarma Teşkilatımızın 185. kuruluş yıl dönümünü içtenlikle kutluyorum.

Gücünü yasalardan, desteğini aziz milletimizden alan Jandarma Teşkilatı; sahip olduğu modern donanımın yanında, eğitimli, yüreğinde vatan sevgisi ve görev anlayışı olan, hukuka, adalete, insan haklarına ve demokratik değerlere bağlı mensuplarıyla, dosta güven, düşmana korku salmaya devam etmektedir.” dedi.

Üstün bir mücadele yürütülmekte

Vali Erol, “Jandarma Teşkilatımızın bu zor ve onurlu görevi, şanlı geçmişinde olduğu gibi, layıkıyla yerine getireceğine, her alanda ulaşmış olduğu başarı çizgisini, üstün vazife bilinci ve hizmet anlayışı ile daha üst seviyelere yükselteceğine inancımız tamdır. İnsanı merkeze alan bir anlayışla bu onurlu görevi ifa eden Jandarma Teşkilatı; özellikle son dönemde vatandaşlarımızın güvenliğini, demokrasimizi, ülkemizin gelişmesini hedef alan bölücü unsurlara karşı, diğer güvenlik birimlerimizle birlikte üstün bir mücadele yürütmektedir.

Bu duygularla, Jandarma Teşkilatımızın kuruluş yıldönümünde şehit mertebesine ulaşan tüm jandarma personellerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ediyor, tüm teşkilat mensuplarımıza aileleri ile birlikte sağlık, huzur ve başarı dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” diye ifade etti.

Vali Erol, Kan Bağışına Destek Verdi Vali Erol, Kan Bağışına Destek Verdi

Editör: Merve Tepecik