İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ile birlikte Altınordu, Yemişli Mahallesi’nde bulunan Penbe-İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi’ni ziyarete giden Ordu Valisi Muammer Erol, lise içerisinde yer alan dijital atölye, sanat kütüphanesi, heykel, atık kâğıtların değerlendirildiği kâğıthane bölümleri başta olmak üzere diğer bölümleri de gezerek, Okul Müdürü Lokman Uzunçakmak’tan detaylı bilgi aldı.

Vali Erol Okul Ziyareti 2

Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin istihdam olanaklarına da değinen Vali Erol, “Altınordu Penbe-İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi, Türkiye'nin diğer güzel sanatlar liseleri içinde öğrencilerimizin üst üste başarılı olduğu bir okuldur” dedi.

"Öğretmenlik Kutsal Bir Meslek"

Öğretmenler odasında okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunun altını çizen ve öğretmenlik mesleğine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Vali Erol, Atatürk’ün “Öğretmenler Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır” sözünü hatırlatarak öğretme ve özellikle de eğitme işinin Yüce Allah'ın Rab sıfatına kadar uzanan emanet olarak verilen bir görev oluşunu da sözlerine ekledi.

Vali Erol Okul Ziyareti 3

Ziyaretin anısına Ordu Valisi Muammer Erol’a Penbe-İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi 12. sınıf öğrencisi Bilge Naz Topaloğlu tarafından yapılan, İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un resmedildiği portre resim takdim edildi. Vali Erol, Mehmet Akif Ersoy’un resmini kendisine takdim eden öğrenciye bir kitap hediye ederek, okul hayatında başarı dileğinde bulundu.

Haber merkezi

Ordu Valisi Muammer Erol’dan Ramazan Ayı Mesajı Ordu Valisi Muammer Erol’dan Ramazan Ayı Mesajı

Editör: Merve Tepecik