Ordu Valisi Muammer Erol, şehrin çeşitli mahallelerinde faaliyet gösteren el sanatları ustalarını ziyaret ederek, yöresel kültür ve sanatın yaşatılmasına yönelik önemli adımlar attı. Akyazı Mahallesi'nde, minyatürlerle Ordu ve Karadeniz bölgesinin mimari yapılarını canlandıran Cihan Ataş'ın atölyesini ziyaret eden Vali Erol, uzun süre ustadan yapılan eserler hakkında detaylı bilgi aldı. Ataş'ın 40 yıllık meslek serüvenini dinleyen Vali Erol, Karadeniz'in özgün mimarisinin gelecek nesillere aktarılmasına katkı sağlayan sanatçıyı tebrik etti.

Vali Erol'un programı, Altınordu Taşbaşı Mahallesi'nde seramik atölyesi işleten Bersu Şahin'in ziyaretiyle devam etti. Şahin'in özgün tasarımlarıyla dikkat çeken seramik ürünlerini inceleyen Vali, sanatçıya başarılar dileyerek teşekkürlerini iletti. Yenimahalle'de körük çizme üretimi yapan Türkay Yavaş'ı da ziyaret eden Vali Erol, geleneksel el sanatlarının yaşatılmasına olan önemini vurguladı ve Yavaş'a çalışmalarında kolaylıklar diledi.

El Sanatları

Son olarak Cumhuriyet Mahallesi'nde faaliyet gösteren İlkay Özdemir'in Kybele Sanat adlı atölyesini ziyaret eden Vali, resim, seramik, çini ve ebru dallarında üretilen eserleri yakından inceledi. Özdemir'e el emeği ürünleri için teşekkür eden Vali Erol, şehrin sanat ve kültür hayatına katkı sağlayan herkesi kutladı.

“2025’te Ordu Kültür Yolu Festivali’ni şehrimize kazandıralım” “2025’te Ordu Kültür Yolu Festivali’ni şehrimize kazandıralım”

Editör: Atakan Öztürk