Ordu Valisi Muammer Erol, Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın 42. kuruluş yıl dönümünde mesaj yayımlayarak, komutanlığın denizlerimizdeki hakimiyetimizde oynadığı önemli rolü vurguladı.

Vali Erol mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemiz ve Mavi Vatanımızın deniz yetki alanlarının emniyetinin sağlanması ve ulusal çıkarlarımızın korunmasında üstlendiği görevleri gece gündüz her türlü iklim koşulunda, üstün bir gayret ve başarıyla yerine getiren Sahil Güvenlik Komutanlığımızın 42. kuruluş yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum."

Sahil Güvenlik Komutanlığının, yasa dışı göç ve kaçakçılıkla mücadele, doğal afetlerde yardım, deniz kirliliği ile mücadele, stratejik tesislerin korunması ve arama kurtarma gibi kritik görevleri de başarıyla yerine getirdiğini belirten Vali Erol, "Deniz yetki alanlarımızın emniyetinin sağlanmasında ve ulusal çıkarlarımızın korunmasında en büyük güvencemiz olan Sahil Güvenlik Komutanlığımız, üstlenmiş olduğu görev ve sorumlulukları, her kademedeki nitelikli ve donanımlı personeliyle bugün olduğu gibi bundan sonrada başarıyla yerine getirmeye devam edecektir." dedi.

Vali Erol mesajında ayrıca, 7 gün 24 saat göreve hazır olan Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın 42. kuruluş yıl dönümünü kutlayarak değerli mensuplarına başarılar dilerken, şehit ve gazileri de rahmet ve minnetle yad etti.

Çambaşı Bu Bayramı da Boş Geçmedi Çambaşı Bu Bayramı da Boş Geçmedi

Editör: Atakan Öztürk