Ordu Valisi Muammer Erol, Ordu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Zeki Demirak ve Müdür Yardımcısı Gülhatun Şanlı Özkan’ın da eşlik ettiği ziyaret kapsamında şehit ve gazi ailelerinin yanı sıra engelli aileleri de ziyaret etti.

1986 yılında Bilecik Söğüt’te şehit olan Ahmet Şahin’in Altınordu Şahincili Mahallesi’ndeki ailesini ziyaret eden Vali Erol, şehidin eşi Hüsne Şahin’e başsağlığı dileyerek aileyle bir süre sohbet etti. Bir sonraki ziyaretini, 2001 yılında Trabzon Araklı’da gerçekleştirilen operasyonda yaralanan Gazi Hüseyin Öztürk ve ailesine gerçekleştiren Erol, gazi ve ailesinin hal ve hatırlarını sorarak sağlık durumları hakkında bilgi aldı.

Vali Ziyaret2

Şehit ve gazi aileleri ziyaretleri kapsamında 2012 yılında Diyarbakır Kulp’ta şehit olan Özel Harekât Polis Memuru Akın Bayram’ın Şahincili Mahallesi’nde ikamet eden ailesini ziyaret eden Vali Muammer Erol, şehidin eşi Filiz Bayram ve çocukları Tayfun ile Yiğit Akın Bayram’ın sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Aileyle bir süre sohbet eden Vali Erol, aileye başsağlığı dileğinde bulundu.

Vatandaşlar Ziyaretten Memnun

Yapılan ziyaretlerden mutlu olduklarını belirten şehit aileleri, “Sayın Valim, ziyaretinizle bizleri onurlandırdınız. Allah sizlerden razı olsun. Bizleri hiç yalnız bırakmıyorsunuz" diyerek, duygularını ifade ettiler.

Vali Ziyaret3

Vali Muammer Erol, ziyaretler kapsamında Subaşı Mahallesi’nde ikamet eden görme engelli Davut Bayram’ı da ziyaret etti. Ziyaretten dolayı çok memnun olduğunu dile getiren Bayram, “İlk defa bir Valimiz evimize ziyaretimize geldi. Çok memnun olduk, Allah sizden razı olsun” diye konuştu.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından gerekli yardımların yapıldığı ailenin talep ve ihtiyaçlarını dinleyen Vali Erol, ailelerin sıkıntılarının giderilmesi için beraberinde bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Zeki Demirak’a da talimat vererek ziyaretlerini tamamladı.

Haber merkezi

Vali Erol İlçe İlçe Geziyor Vali Erol İlçe İlçe Geziyor

Editör: Merve Tepecik