Fuat Gürel Kimdir? Fuat Gürel’in oğlu kimdir? Ali Emre Gürel Kimdir?  Soruları vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İşte, Fuat Gürel’in biyografisi haberimizde…

Fuat Gürel Kimdir?

1971 yılında Iğdır’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünde lisans ve Muğla Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümü’nde ise yüksek lisans yapmıştır.

Çalışma ve Kariyer Hayatı

Uşak Kaymakam Adayı, Sivaslı (Uşak) ve Hamamözü (Amasya) Kaymakam Vekilliği görevlerini yürütmüştür. Kavaklıdere (Muğla) Kaymakamlığı, Doğanyol (Malatya) Kaymakamlığı, Mardin Vali Yardımcılığı, Güneysu (Rize) Kaymakam Vekilliği, Rize Vali Yardımcılığı, Ahmetli (Manisa) Kaymakamlığı, Milas (Muğla) Kaymakamlığı, Etimesgut (Ankara) Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuştur.

26 Ekim 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Karabük Valisi olarak görev yapmıştır.

Fuat Gürel’in oğlu kimdir?

Karabük’te bir yıl önce meydana gelen trafik kazasında eski Karabük Valisi Fuat Gürel’in oğlu Ali Emre Gürel’in çarpması sonucu Behiye Portakal ve Sahil Portakal Çifti hayatını kaybetti. Olay üzerine Gazeteci Fatih Altaylı kendi sitesi üzerinden yayımladığı yazısında Vali Gürel’in oğlu olduğunu açıkladı. Trafik kazasının MOBESE görüntüleri bir yıl sonra ulaşıldığı bilgisine yer verildi.