Fatma Mağden İlkokulu/Ortaokulu’ndaki tüm derslikleri ziyaret eden Vali Sonel, sınıflarda öğrencilerle ve öğretmenlerle sohbette bulundu.
Vali Tuncay Sonel, sınıflarda öğrencilerle yaptığı sohbette, “ne olmak istiyorsunuz?” diyerek, hangi mesleği hedeflediklerini sordu.  Yılların çok çabuk geçtiğini ifade eden Vali Sonel, “Bu günlerin kıymetini bilin. Yıllar çok çabuk geçiyor. Bu günden kendinize bir hedef belirleyin ve o hedef doğrultusunda çalışın” diye konuştu.

Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Vali Sonel, “Bol bol kitap okuyun. Kitap okumak başarınızı artırır. Sosyal aktivitelerle kendinizi geliştirin. İleride hangi mesleği seçerseniz seçin, ya da hangi işi yaparsanız yapın, ama severek yapın, isteyerek yapın. Sevmediğiniz işte başarılı olamazsınız. Severek yaptığını işte daha çok başarılı olursunuz. Hepinize başarılar diliyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun. İnşallah sizleri ileride güzel yerlerde görürüz” diyerek, nasihatlerde bulundu.

Öğrencilerden, bir istekleri olup olmadığını da soran Vali Sonel, bazı öğrencilerin müstakil bilgisayar odası ve kütüphane, yazılım dersleri, spor ve park alanları gibi isteklerinin de yerine getirileceğini söyledi.