Şubat ayı genel değerlendirme toplantısı için Gülyalı’ya giden Mehmet Fatih Vargeloğlu, 19 ilçenin Millî Eğitim Müdürleriyle, Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi’nde bir araya geldi. Toplantı öncesinde Vargeloğlu, öğretmenler odasını ziyaret ederek öğretmenler ile sohbet etti.

Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen toplantıda Mehmet Fatih Vargeloğlu, eğitim öğretim çalışmaları, gerçekleştirilen projeler ile eğitsel ve kültürel faaliyetler konusunda İlçe Millî Eğitim Müdürlerinden bilgi aldı. Toplantıda eğitim öğretim faaliyetlerinin geliştirilmesi adına, akademik başarıyı arttırmak amacıyla yapılan çalışmalar değerlendirilerek Destekleme ve Yetiştirme Kursları'nın denetim ve takiplerinin düzenli olarak yapılması gerektiği belirtildi.

Milli Eğitim Gülyalı 2

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya koyulan, tüm öğrencilere yönelik "Dilimizin Zenginlikleri Projesi", "Liselerde Bilim Uygulaması Projesi", "Kök Değerler Temalı Etkinlik Kitabı", "Oku-Yorum, Yazı-Yorum Projesi", "Okulda İyilik Var" ve "Okul Ortaklığı" proje ve etkinliklerinin bakanlık tarafından belirlenen takvime göre takibinin yapılması gerektiği vurgulandı. Öğrencilerin hayallerindeki mesleği yaparak, yaşayarak öğrenmeleri ve meslek tanıtımı amacıyla Ordu Valiliği himayelerinde Ordu İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde uygulamaya koyulan "Hayalimdeki Meslek Projesi" ile ilgili çalışmalar ile ilgili de fikir alışverişinde bulunuldu. 

Yapılması Gerekilenler Değerlendirildi

Sporcu ve lisanlı sporcu öğrencilerde geçen yıllara göre belirgin bir artış olduğunu belirten Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, çalışma ve katkılarından dolayı İlçe Millî Eğitim Müdürlerine teşekkür etti. MESEM faaliyetleri, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları ve kitap okuma faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Vargeloğlu, Sağlıklı Gelecek Sağlıklı Nesil Yarışması, TÜBİTAK, TEKNOFEST ile diğer proje ve yarışmaların başvuruları ile ilgili İlçe Millî Eğitim Müdürlerinden bilgi aldı.

Öğrencilerin beden ve ruh sağlığı açısından sosyal gelişimlerini destekleyerek, özellikle okul bahçelerinde gelenek ve kültürden beslenen yüz yüze oyunları oynamaya teşvik edilerek gerekli çalışmaların yapılması gerektiği belirtildi. Taşımalı eğitim servisleri ile öğrencilere verilen öğle yemeklerinin kontrollerinin ve denetimlerinin yapılması gerektiği vurgulanarak eğitim yatırımlarının son durumları değerlendirildi.

Milli Eğitim Gülyalı 3

Toplantıda, önceden planlanarak tüm İlçe Millî Eğitim Müdürleri tarafından okunan kitap ile ilgili görüşler paylaşılırken, İlçe Millî Eğitim Müdürlerinin talep ve önerilerini dinleyen Mehmet Fatih Vargeloğlu, yapılan çalışmalardan dolayı emek veren herkese teşekkür etti.

Haber merkezi

Editör: Merve Tepecik