‘Vizyonu dünya kenti Altınordu’ hedefiyle alt yapıdan üst yapıya, tarımdan turizme, ticaretten kültür ve sanata, teknolojiden sosyal yönlü çalışmalara kadar Altınordu’yu bölgesinin yıldızı parlayan kenti haline getiren Başkan Tören, her alanda birbirinden önemli hizmetlere imza atmaya ve gönüllere dokunmaya devam ediyor.

Bugüne kadar birçok insanın hayatını kolaylaştıran çalışma ve hizmetleriyle Altınordulu’ların hayır dualarına muhatap olan Başkan Tören, kurum ve kuruluşlar ile yaptığı iş birliği çalışmaları ile de adından sıkça söz ettiriyor. Bu çerçevede Altınordu Belediyesi Ordu Valiliği YİKOP işbirliği ile başta aziz şehitlerimizin emaneti şehit ailesi olmak üzere, gazilerimiz ve yakınları ile dezavantajlı bireylerin de içerisinde bulunduğu altı mahallede 6 ayrı noktada yaşanan ulaşım sorunu ortadan kaldırdı.

Ortaköy Mahallesi Cami yanı Sokakta Şehit ailesinin yol talebini karşılayan Altınordu Belediyesi öte yandan Orhaniye Mahallesi Yeniköy, Bahariye Mahallesi Tepe Tarla ve Bayramlı Mahallesi Merkez Sokaklarda engelli bireylerin ulaşım sorunlarını ortadan kaldırdı. Yine Boztepe Mahallesi Çorbacıoğlu Sokak 1-2, Köselioğlu Sokak ve Saraycık Mahallesi Elmalı Sokaklarda amansız hastalık ile mücadele eden vatandaşların ulaşımda yaşadıkları güçlükler de beton yol çalışması ile son buldu.

Yegâne amaçlarının gönül almak ve hayır dualarla anılmak olduğunu belirten Başkan Aşkın Tören “Altı mahallemizde öncelikle bizlere emanet olan şehit ailemizin ulaşımda yaşadığı sıkıntıyı çözüme kavuşturduk. Yine toplumun dezavantajlı kesimleri olan engelli kardeşlerimizin ve amansız hastalıkla mücadele eden büyüklerimizin yol sebebiyle katlanan çilelerine son verdik. Aslında yaptığımız çalışma ile hem şehrin vefasını hem de şefkat elini taşıyan yollar ile bir kez daha gönül köprülerimizi perçinlemiş olduk. Bu çalışmamızda paydaşımız olan Valiliğimize teşekkür ediyorum.

Biz, bu şehirde yaşayan ailelerimizin, kadınlarımızın, gençlerimizin, büyüklerimizin, çocuklarımızın velhasıl insanımızın mutluluğu için çalışıyoruz. Daha da ötesi sokak hayvanlarının ve kuşların, ağaçların bile mutluluğu için çalışıyoruz. Ve biz bunu bu şehirde her can bize emanet sözüyle ifade ediyoruz. İnsanımıza hizmet etmek onların hayır dualarına muhatap olmak bizim için en büyük mükafattır” diye konuştu.

Yapılan çalışma hem mahalle muhtarlarından hem de vatandaşlardan takdir topladı. Muhtarlar ve mahalle sakinleri yapılan hizmetler dolayısıyla Başkan Aşkın Tören’e teşekkürlerini ilettiler. Haber Merkezi