Westerlo, bir futbol kulübünün sahibinin kim olduğunu bilmek, takımın başarısı ve gelişimi açısından önemlidir. Bu makalede, Westerlo'nun sahibi ve Oktay Ercan'ın kim olduğu konusunda detaylı bir inceleme yapacağız. Peki, Westerlo sahibi kim? Oktay Ercan kimdir hangi takımlı? İşte detaylar...

Oktay Ercan

Westerlo sahibi kim?

Westerlo'nun sahibi Türk iş insanı Oktay Ercan'dır.

Ercan, kulübü 2019 yılında satın almış ve o zamandan beri başarıya ulaştırmıştır. Hatta kulüp, 2023-2024 sezonu için Belçika Birinci Ligi'ne yükselmeyi başardı.

Oktay Ercan kimdir hangi takımlı?

1968 yılında Bolu'da doğan, ilkokul ve lise eğitimini Bolu'da tamamlayan kişi, 1990 yılında tekstil sektörüne adım atmış ve 1993 yılında kendi işini kurarak konfeksiyon yan ürünleri imalatı ve ticareti alanında faaliyet göstermiştir. Türkiye'de ilk çadır fabrikasını 1999 yılında kurarak Türk Kızılay'ına 30.000 çadır üretimi sağlamıştır.

2001 yılında Sudan Silahlı Kuvvetleri'nin daveti üzerine Sudan'a giderek Sur Military Clothing Factory şirketini kurmuş ve halen 1000 kişiyi istihdam eden bir tesis haline getirmiştir. Ülke dışındaki çeşitli projelerle iş ortaklarıyla birlikte çalışarak şirketinin hacmini genişletmeye devam etmektedir.

Sudan'da Alışveriş Merkezi, Medikal Sektörü, Ziraat/Tarım alanlarında faaliyet gösterme yetkisine sahiptir. 2005 yılında Sudan Türk İş Odaları Derneği'ni kurarak 4 yıl boyunca başkanlık görevini üstlenmiştir.

2009 yılında Arap ve Müslüman İş Odaları Federasyonu Başkanı olmuş ve bu görevi halen sürdürmektedir. Ayrıca, Belçika, Bosna Hersek ve Makedonya'da futbol takımları bulunmaktadır. Futbol bilgisi ve geniş yönetici ağı ile futbol sektöründe Türkiye içinde ve Avrupa'da etkili bir konuma gelmiştir.

Boluspor'a yaptığı katkılar arasında, futbolcu yardımı, Bs store yenileme, ürün temini ve son üç yılda forma reklam destekleri ile Boluspor'un gelirine önemli bir katkı sağlamıştır, adeta bir isimsiz kahraman olmuştur.

Editör: Kerim Gültaş