Ordu'nun Altınordu İlçesi'nde yer alan Başpehlivan Recep Kara Kapalı Spor Salonu'nda yüzlerde Wushu KungFu sporcusunun katılım gösterdiği seçmeler sona erdi. Düzenlenen Ordu Wushu İl Seçmeleri sonrasında yeni sporcular Türkiye şampiyonasına katılabilmek için mücadele verdi.  270 sporcunun yer aldığı seçmelerde 140 mücadele yapılırken, Türkiye Wushu KungFu Federasyonu Ordu İl temsilcisi ve mücadele-savunma sanatları teknik direktör Savaş Çakmak seçmeleri değerlendirdi.

wushuu-1


Savaş Çakmak yaptığı açıklamada'' Wushu Kungfu Ordu il seçmeleri 3.cü Gününde 270 sporcunun mücadelesi ile sona ermiştir. Organizasyon  boyunca bizlere desteklerini esirgemeyen Gençlik ve spor il müdürlüğümüze,  performanslarıyla 140 tane müsabakayı yöneten değerli hakemlerimize, emekçi antrenör arkadaşlara,  sporculara ve velilere her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Yalova da yapılacak Türkiye şampiyonasına katılacak tüm sporculara şimdiden başarılar diliyorum.'' dedi.

Minikler, Yıldızlar, Küçükler, Gençler, Büyükler ve Veteranlar kategorilerinde mücadele eden sporcular Türkiye şampiyonasına katılabilmek için mücadele verirken dereceye giren sporculara madalyalarını Ordu ve Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Genç ve Wushu İl temsilcisi Savaş Çakmak takdim etti. 

SAMET KARADAĞ
 

Editör: Samet Karadağ