Yalı Çapkını dizisinde Nükhet kimdir? Halis Ağa'nın neyi oluyor? Yeni bölümüyle bu akşam ekrana gelen Yalı Çapkını'nda Nükhet sürprizi yaşandı. Halis Ağa'nın gizli kızı olduğu konuşulan Nükhet kimdir? Binnur Kaya bu akşam yayınlanan bölümle sevilen diziye dahil oluyor.

yali-capkini-nukhet

Yalı Çapkını dizisinde Nükhet kimdir?

Nükhet karakteri, "Yalı Çapkını" dizisinin yeni sezonunda ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Bu karakteri canlandıran isim, Binnur Kaya. Nükhet, dizide Halis Ağa'nın Londra'da yaşayan kızı olarak tanıtılıyor. Nükhet'in, dizide Ferit ile Halis Ağa arasında şifreli konuşmalara neden olan bir isim olduğu belirtiliyor. Binnur Kaya, daha önce "Kırmızı Oda" dizisinde de başarılı bir performans sergilemişti ve yine bir Gülseren Budayıcıoğlu dizisiyle ekranlara dönüyor.

yali-capkini-nukhet-1

Binnur Kaya Kimdir?

Binnur Kaya, 19 Nisan 1972 Ankara doğumlu ve 1995 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden mezun olmuştur. Kaya, daha önce birçok dizi ve filmde rol almış, ödüller kazanmış bir oyuncudur.

Diziye Yeni Katılan Nükhet Karakteri

Nükhet karakteri, dizinin yeni sezonunda oldukça merak edilen bir isim. Halis Ağa'nın kızı olarak diziye katılıyor ve şifreli konuşmalara neden oluyor. Ancak, karakterin dizide ne gibi etkiler yaratacağı henüz bilinmiyor.

Binnur Kaya ve Avrupa Yakası

Binnur Kaya'nın ilk televizyon dizisi "Kaynanalar" olmuştur. Daha sonra Beşiktaş Kültür Merkezi'nin oyuncu kadrosuna katılmıştır. 2007-2008 sezonunda "Avrupa Yakası" komedi dizisine katılmış ve burada Şahika Koçarslanlı ve Dilber Koçarslanlı karakterlerini canlandırmıştır.

Ödüller

2010 yılında "Vavien" filmindeki performansı ile 42. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri'nde ve 3. Yeşilçam Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini kazanmıştır. 2014 yılında ise "Aramızda Kalsın" adlı dizideki rolü ile 41. Magnum Altın Kelebek Ödülleri'nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu seçilmiştir.

Dizi ve Filmleri

Binnur Kaya, "Kaynanalar", "Baba Evi", "Bir Demet Tiyatro", "Dış Kapının Dış Mandalları", "Çarli", "Güneş Yanıkları", "Benimle Evlenir misin", "Yeni Hayat", "Hadi Uç Bakalım", "Bekarlar", "Yabancı Damat", "Karayılan", "Avrupa Yakası", "Türk Malı", "Muhteşem Yüzyıl" gibi birçok dizi ve filmde rol almıştır.