Senaryosunu Mehmet Barış Günger'in yazdığı, yönetmenliğini Burcu Alptekin'in üstlendiği dizi Yalı Çapkını, her hafta seyirciler tarafından merak edilmeye devam ediliyor. Peki, Yalı Çapkını saat kaçta başlıyor bitiyor? Yalı Çapkını kaç saat sürüyor? İşte detaylar…

ferit seyrAN

Gaziantepli Korhan Ailesi’nin reisi Halis Ağa’nın torunu Ferit’in evlenmesine karar vermesiyle gelişecek olayları konu eden dizide Ferit, sorumsuzluklarıyla ailesini en çok da dedesi Halis Ağa'yı fazlasıyla kızdıran biri. Ailesi Ferit'in Gaziantep'te uygun gördükleri bir kızla evlenmesine karar verir. Ferit her ne kadar evlenmek istemese de dedesine boyun eğmek zorunda kalır. Aile Ferit'e uygun birini bulmak için evin en büyük gelini olan İfakat'ı görevlendirir. Büyük gelin, Suna adındaki genç bir kızı Korhan Ailesi’nin gelini olmaya uygun bulur fakat isteme töreni sırasında yaşananlar olayları ve tüm dizi seyrini değiştirir.

halis ağa

Senaryosuyla dikkatleri üzerine çeken Yalı Çapkını, gerçek bir hayat hikâyesinden televizyon ekranlarına uyarlanıyor. Psikiyatr ve yazar Gülseren Budayıcıoğlu'nun yazdığı bir hikâyeden uyarlanan dizinin gerçek kahramanlarının kim olduğu ise etik kurallar nedeniyle açıklanmamakta.

Dizi Kaçta Başlıyor Bitiyor? Kaç Saat Sürüyor?

yalı çapkını 2

19 Ocak Cuma günü 54. bölümü yayınlanan, ortalama 2 saat süren Yalı Çapkını her Cuma 20.00'de STAR TV’de izleyicisiyle buluşuyor.

Kazım Ağa Yalı Çapkını dizisinden neden ayrıldı? Kazım Ağa Yalı Çapkını dizisinden neden ayrıldı?

Editör: Merve Tepecik