Harçlıklarını Somaya Gönderdiler

27 Mayıs 2014 Salı 16:03
Bu haber 81140 kez okundu

Yalova Atatürk İlkokulu 2. sınıf öğrencileri, topladıkları harçlıklarını Soma'da hayatını kaybeden maden işçilerinin ailelerine gönderdi.Soma'da hayatını kaybeden maden işçilerinin ailelerine yurdun her kesiminden destek sürüyor....

Harçlıklarını Somaya Gönderdiler

Yalova Atatürk İlkokulu 2. sınıf öğrencileri, topladıkları harçlıklarını Soma'da hayatını kaybeden maden işçilerinin ailelerine gönderdi.
Soma'da hayatını kaybeden maden işçilerinin ailelerine yurdun her kesiminden destek sürüyor. Bu kapsamda Atatürk ilkokulu 2/P sınıfı öğrencileri de harçlıklarından biriktirdikleri 108 lirayı öğretmenleri vasıtası ile Soma'daki işçilerin ailelerine gönderdi. Soma'da maden ocağında can veren madenciler için bir şeyler yapmak istediklerini dile getiren minik öğrenciler, "Arkadaşlarımızla birlikte orada ki yakınlarını kaybeden ailelere destek olmak istedik. Bunun içinde bir kaç gün harçlıklarımızı biriktirdik. Sonra götürüp bu parayı öğretmenimize vererek onlara göndermelerini istedik. Umarız onlara bir desteğimiz olmuştur" diye konuştu.
Miniklerin bu düşünceli davranışı ise başta sınıf öğretmenleri Mustafa Velioğlu olmak üzere velilerini ve okul yöneticilerini de duygulandırdı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x