2023-2024 sezonu öncesinde Ordu 1.Amatör Lig'de yoluna Fatsalı genç oyuncularla devam etme kararı alan ve yönetin olarak ağırlığı 3.Lig'de yer alan Kadın Futbol Takımı'na veren 52 Yalıköyspor'da takımın ismi değişiyor. 52 Yalıköyspor'da basın açıklaması ile bu kararın yönetim kurulu doğrultusunda alındığı açıklandı.

''Ben Yalıköyspor'a Maddi Destek Vermem Diyor''

52 Yalıköyspor'da yapılan açıklamada: ''Yalıköyspor yönetimi olarak maddi yardım talebinde bulunduğumuz zaman gerekli yardımı artık görmüyoruz. Yalıköylü ne kadar iş adamı varsa yanlarına gittiğimizde 'ben yalıköyspor'a maddi destek' vermem diyor. Hep yönetimden para çıkıyor. Ancak böyle götürmekte zor oluyor. Bugüne kadar böyle oldu. Bu nedenle yönetim olarak ismimizi değiştirme kararı aldık'' açıklaması yapıldı.

Ordu Ekibinden Açıklama: “Lige Devam Etmeme Kararı Aldık” Ordu Ekibinden Açıklama: “Lige Devam Etmeme Kararı Aldık”

Eylül ayı ya da lig başında genel kurul yapılacağını açıklayan 52 Yalıköyspor yönetimi: ''Fatsa'dan kişilerden de genel olarak kulüp ismi konusunda tepkiler aldık. Ancak bu kulüp ismi Yalıköy'ün ayıbıysa, bu ayıbı kaldırmak bize düşer. Eylül ayında ya da lig başında yapacağımız genel kurul ile ismini değiştireceğiz. 2019 yılında mavi-beyaz takım Yalıköyspor olarak liglere katılan fakat Yalıköy'den herhangi bir destek görmeyen kulübümüzün adını değiştirmeye karar kıldık'' dedi.